KYK, Onkoloji Bölümünde Tedavi Gören Çocukların Gülen Yüzü

KYK, Onkoloji Bölümünde Tedavi Gören Çocukların Gülen Yüzü

KYK Yapı Kimyasalları İletişim Ekibi önderliğinde Osmangazi Üniversitesi Onkoloji Bölümü ve Pediatri Bölümünde tedavi gören çocuklar için “HAYDİ KYK GÜLDÜR YÜZÜNÜ” projesini gerçekleştirdi. Projeye KYK Yapı Kimyasalları Yönetim Kurulu, yöneticileri ve bünyesinde çalışan personeller destek verdi.

Küçük hediyeler, büyük mutluluklar

“Paylaşmak güzeldir” düşüncesinden hareketle gerçekleştirilen proje ile KYK, zor bir tedavi sürecinden geçen çocukların gülen yüzü oldu. Gerçekleşen ziyaret ile tedavi gören çocukların hastane odasını renklendirmek için boyama kitabı, boya, kitap, ayakkabı, kıyafet ve oyuncak gibi hediyeler takdim edildi. Çocuklarının yüzlerindeki gülümsemeyi gören aileler için de hediyelerin anlamı büyüktü.

Moral çok önemli

Kanser tedavisi gören çocuklara, içinde bulundukları bu zor süreçte yalnız olmadıklarını hissettirmenin önemine dikkat çeken KYK, küçük dokunuşlarla çocukların yüzünü bir nebze olsun güldürebilmenin yaşadıkları sıkıntıları hafifletebileceğini dile getirerek herkesi çocuklara destek olmaya çağırdı.

Tedaviler uzun ve yorucu. Bu noktada moral çok önemli bir faktör. Bu desteğin getirdiği değişim de hemen kendini gösteriyor ve çocuklar kemoterapiyi daha moralli alıyor.

KYK Yapı Kimyasalları Genel Müdür Yardımcısı Dr. Arda SÜRMELİ, çocukların yüzlerindeki gülümsemeyi görmenin çok mutlu edici olduğunu belirterek, " Gözlerimizi buğulandırdığı kadar kalbimizi ısıtan bu olağanüstü kampanya iyiliğin bir kıvılcımı olarak değerlendirebileceğimiz bir kampanyadır. İnşallah, hep beraber daha nice kıvılcımlar çakarız. Yüce Rabbim bütün çocukları korusun, kollasın; sağlık nasip etsin" dedi.

Yenilenen Formülü İle MegaZemin Z101!Çocuk İhmali Ve İstismarını Önleme Eğitimi

Mantotherm