Elinin Harcıyla..!

Elinin Harcıyla..!

KYK Yapı Kimyasalları tarafından mesleki eğitime katkı sağlamak amacıyla ulusal ve uluslararası alanda geçerli olan Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifika programı yürütülmektedir. Milli Eğitim Müdürlüğü ve Baksan Mesleki Eğitim Merkezi ile ortaklaşa düzenlenen 40 saatlik teorik ve pratik eğitimler sonucunda kursları başarı ile bitiren katılımcılara, uluslararası geçerliliği olan Seramik Uygulama ve Dış/İç Cephe Kaplama-Yalıtım Belgesi verilmektedir.

KYK Yapı Kimyasalları’nın gerçekleştirdiği ve şu ana kadar 1.296 ustanın belgelendirildiği Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifikalı eğitimlere ilk defa bir kadın usta katıldı. Eğitimlere katılan ilk kadın usta olan Şehnaz Nevşin Aksoy, “İşimde daha yetkin olmak ve daha fazla bilgi sahibi olmak için bu eğitimlere katıldım” dedi.

Aksoy, “Yaptığımız işte daha yetkin ve daha fazla bilgi sahibi olmak için KYK Yapı Kimyasalları’ndaki bu eğitimlere katıldım. Yaptığımız işte uygulamalar yapılırken çeşitli hatalar çıkabiliyor. Kullandığımız ürünleri daha iyi öğrenmek ve işime daha hakim olmak için eğitim almaya geldim” dedi. KYK Yapı Kimyasalları’nda verilen eğitim programından çok şey öğrendiğini ifade eden Aksoy, “Burada uygulamalı olarak eğitim alıyoruz. Bu bilgilerin ve alacağım sertifikanın ileride işimde çok faydalı olacağına inanıyorum” diye konuştu. İstanbul’da çalışmış olduğu firmada olimpik havuz, kapalı yüzme havuzu, hamam havuzu, sauna gibi işler yaptıklarını ifade eden Aksoy, “Bu tür inşaatlar çok dikkatli yapılması gereken, düzgün yapılmazsa tehlikeli sonuçlar yaşanabilecek inşaatlar. Bu nedenle verilen bu eğitimlerin çok önemli olduğuna inanıyorum” dedi.

Aşkabat Havaalanı İnşaatında Polimeks ve KYK İşbirliğiKYK, Bursa Yapı Fuarında Ziyaretçileriyle Buluştu.

Mantotherm