KYK, Durban İşadamları Heyeti ile G. Afrika Ziyaretinde

KYK, Durban İşadamları Heyeti ile G. Afrika Ziyaretinde

TİM (Türkiye İhracatçılar Meclisi) ve THY işbirliği ile 10-12 Ağustos 2016 tarihleri arasında, Güney Afrika Cumhuriyeti’ne yönelik işadamları heyeti ile Durban şehrine ziyaret düzenledi. Düzenlenen ziyarete KYK Yapı Kimyasalları’nı temsilen İhracat Yöneticisi Bülent Barut katılımda bulundu.

Pazar payının artırılması ve her iki ülkeye yönelik yeni iş ve yatırım imkânlarının oluşturulması amacıyla düzenlenen heyet, iş dünyasında farklı sektörlerde faaliyet gösteren ve uluslararası standartlara uygun ürünleri imal ve ihraç eden firmalar ile enerji sektörlerinde her iki ülkeye de yatırım yapmayı düşünen firmaların katılımları ile oluştu.

Durban Sanayi, Ticaret ve Lojistik Bölgesinin ziyaret programında, pazara giriş çalışmaları kapsamında faydalı ikili iş görüşmeleri de gerçekleştirilmiştir. Ayrıca Güney Afrika Cumhuriyeti'nin en büyük Türk yatırımı niteliğini taşıyan Arçelik (Defy) fabrikası ziyaret edilmiş olup; üst düzey yönetici Sn. Hakan Kozan'dan pazarla ilgili değerli bilgiler edinilmiştir.

Soldan Sağa :
1. Pretoria Ticaret Başmüşaviri : Sn. Hakan Karabalık
2. Akdeniz Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği YK Üyesi : Sn. Kazım Güven
3. Türkiye Cumhuriyeti Güney Afrika Büyükelçisi : Sn. Kaan Esener
4. KYK Yapı Kimyasalları : Sn. Bülent Barut
Diğerleri : Durban Sanayi ve Ticaret Odası YK Üyeleri

KYK Geleceğin Profesyonellerine Işık TutuyorKYK - Vodafone Yarına Hazır İşletmeler Anlatıyor

Mantotherm